Kiedy powie się Republika Czeska, większość ludzi może skojarzy sobie jakieś zabytki architektoniczne. I oczywiście na napój, który w Republice Czeskiej ma chyba największą tradycję – piwo. Piwo warzy się tutaj od wieków, a w XIX wieku wynaleziono tu nawet lager typu pilzneńskiego. Dokładniej w Pilźnie, jak sama nazwa piwa wskazuje. W ostatnich latach browary przeżywają boom i wraz z nim rośnie liczba minibrowarów, które poszukują w tej tradycji nowych dróg rozwoju. Pokażemy Państwu, dokąd wybrać się na wycieczkę szlakami piwnymi.
Karkonoski Szlak Piwny
Łańcuch górski Karkonosze znajduje się na północy Czech. Karkonoski Szlak Piwny, który jest otwarty do końca września, łączy najpiękniejsze i najwyższe partie Karkonoszy z wyśmienitym piwem. Karkonoski Szlak Piwny oferuje swoim gościom wędrówkę górską o długości około trzydziestu kilometrów, podczas której na czterech przystankach można skosztować piwa z pięciu lokalnych minibrowarów (Browar Hendrych – hotele Friesovy boudy, restauracja Pivovarská Bašta z piwem Krkonošský Medvěd (Karkonoski Niedźwiedź), browar Trautenberk, browar Pecký, Pensjonat Andula z piwem Fries).
Podorlicki Piwny Szlak Rowerowy
Jeśli są Państwo fanami kolarstwa, na pewno lubią urozmaicić wycieczkę rowerową niecodziennymi wrażeniami. Warto spróbować pokonać Piwny Tour Rowerowy, najdłuższy szlak piwny w Republice Czeskiej, na którym można poznać historię trzech browarów regionu Podorlicka w Czechach Wschodnich. Poszczególne trasy mają różny stopień trudności i poznają tu Państwo browary w Rychnovie nad Kněžnou, Dobrušce i Potštejnie. Najdłuższa trasa liczy 41 km, a najkrótsza 5 km. Każdy wybierze coś dla siebie. Oczywiście na trasie można degustować piwo lub chociaż zwiedzać browary.
Południowoczeskie szlaki piwne
W Czechach Południowych można przejść lub przejechać sześć turystycznych tras piwnych. Znajdziemy tu na przykład browary Budvar w Czeskich Budziejowicach, Samson, Dudák we Strakonicach oraz szereg minibrowarów. Na sześciu trasach piwnych można skosztować różnych piw i odwiedzić okoliczne cele turystyczne, takie jak zamek Orlík, klasztor w Vyšším Brodzie lub Park Narodowy Szumawa.
Tišnovski Szlak Piwny
W ostatnich latach w regionie Tišnova na południu Moraw w pobliżu Brna wyrosło sporo małych browarów, które warzą oryginalne piwa. W Tišnovski Szlak Piwny włączonych jest w sumie siedem miejsc i dzięki szlakowi mogą Państwo odwiedzić na przykład cenione browary Kvasar lub Genuis loci. Przed wyruszeniem na szlak warto poznać wszystkie szczegóły w Centrum Informacji Turystycznej w Tišnovie. Zatem na zdrowie!
Rudawski Szlak Piwny
Jasne i ciemne lagery z žateckiego chmielu, jasne piwa pszeniczne według niemieckich receptur lub
orzeźwiające lemoniady niskoalkoholowe – to wszystko oferuje Rudawski Szlak Piwny położony w Czechach Północnych. Szlak łączy w jedną pętlę dla wszystkich miłośników piwa dwanaście czeskich i niemieckich browarów. Mogą tu Państwo degustować lokalne marki, które opierają się na bogatej tradycji warzenia piwa po obu stronach granicy. Na kranach znajdują się mocne piwa typu porter i stout, piwa górnej fermentacji Ale lub radlery z ziół rudawskich i źródlanej wody górskiej. Trasę można rozpocząć bezpośrednio w Žatcu w Świątyni Chmielu i Piwa.
Szlak Piwny Gór Łużycki
Góry Łużyckie , malownicze pasmo górskie północy Czech, jest ulubionym miejscem piwowarów. Na przestrzeni kilku kilometrów sąsiadują ze sobą większe i bardzo małe browary. Łączy je szlak piwny i oferuje doznania, które wędrówka od jednego browaru do drugiego, orzeźwi przynajmniej w takim samym stopniu, jak dobrze schłodzony lager. Trasa łączy dziś już znane browary, takie jak Kocour we Varnsdorfie lub browar Cvikov, ale także małe firmy rodzinne, jak Kotouč w Českiej Kamenici. Szlak Piwny Gór Łużyckich można przejść w kilka dni, a w weekend przejechać na rowerze. Ma około 10 przystanków, a zacząć można w Českiej Kamenicy lub Českiej Lípie w Parku Narodowym Czeska Szwajcaria.
Beskidzki Szlak Piwny
Beskidzki Szlak Piwny na Morawach prowadzi przez malowniczy krajobraz tego magicznego pasma górskiego. Szlak łączy małe i duże browary, w których można poznawać różnice smaków między poszczególnymi piwami. Oczywiście warto połączyć przyjemne z pożytecznym, a wędrówkę przeplatać relaksem i poznawaniem sztuki piwowarskiej. Do szlaku włączono 16 minibrowarów, na przykład Minibrowar Hukvaldy, Browar Miejski w Štramberku lub browar Beskydský pivovárek Ostravice.
Zajmujemy się kompleksową obsługą wyjazdów firmowych. Jesteśmy doświadczonym biurem podróży i organizatorem wyjazdów dla firm. Ponadto profesjonalnie organizujemy wycieczki firmowe i incentive travel w różne miejsca na świecie.
Jeśli interesuje Cię Wycieczka firmowa Czechy szlakiem piwnym skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.